Round Of 16 Results

 

106 Pounds

#17 Mason Gibson (Forest Hills) DEC Koy Buesgens (Minnesota), 5-3
#8 Mac Church (Waynesburg) DEC #9 Greyson Clark (Wisconsin), 3-1
#14 Charlie Farmer (Illinois) DEC Tyler Kasak (Bethlehem Catholic), 2-1
#7 Carter McCallister (Missouri) DEC Matthew Repos (Central Dauphin), 7-2

 

113 Pounds

#1 Jeremiah Reno (Missouri) DEC #17 Kyle Hauserman (Council Rock North), 3-2
#4 Jacob Rivera (California) DEC #13 Carter Dibert (Franklin Regional), 4-3
#6 Nico Provo (Connecticut) DEC Benjamin Monn (Cumberland Valley), 6-1
#7 Joziah Fry (Rhode Island) MD #23 Aiden Lewis (Cedar Cliff), 9-1

 

126 Pounds

#1 Nic Bouzakis (Wyoming Seminary) MD Kyren Butler (Ohio), 11-3
#2 Jacob Rundell (Illinois) DEC #18 Luke Lucerne (Council Rock North), 6-0

 

132 Pounds

#8 Joel Vandervere (Illinois) F #24 Patrick Noonan (Stroudsburg), 3:40
#10 Kenny Herrmann (Bethlehem Catholic) DEC Tagen Jamison (Texas), 7-0

 

138 Pounds

#1 Sam Hillegas (North Hills) F #16 Justin Mastroianni (Connecticut), 2:52
#2 Lachlan McNeil (Wyoming Seminary) DEC Garrison Dendy (Georgia), 5-0

 

145 Pounds

#8 Manzona Bryant IV (Ohio) DEC #9 Jagger Condomitti (Northampton), 10-4
#3 Ed Scott (DuBois) F #19 Erik Gibson (Forest Hills), 1:43
#6 Noah Castillo (Florida) DEC Avery Bassett (Midd-West), 4-2
#2 Joseph Zargo (New Jersey) F #15 Paniro Johnson (Cathedral Prep), 4:17

 

152 Pounds

#1 Chase Saldate (California) DEC Malachi Duvall (Penns Valley), 8-3
#8 Cameron Robinson (Council Rock North) DEC #9 Dean Hamiti Jr (Illinois), 10-5
#4 AJ Kovacs (Connecticut) DEC #13 AJ Tamburrino (Hatboro Horsham), 5-3

 

160 Pounds

#11 Dylan Reinert (Gettysburg) DEC Brevin Cassella (Massachusetts), 6-2
#10 Jack Blumer (Kiski Area) DEC #7 Joseph Martin (California), 6-5
#2 Thayne Lawrence (Fraizer) F #15 Eli Dickens (Indiana), 3:21

 

170 Pounds

#4 Leonard Pinto (Stroudsburg) F Mason Diel (Wisconsin), 2:00
#3 Greyden Penner (Missouri) DEC #14 Tyler Stoltzfus (St. Joseph’s Catholic), 8-4
#6 Trey Kibe (Mifflin County) DEC Hadyn Danals (Ohio), 6-1
#2 Clayton Ulrey (Lower Dauphin) MD #18 Andrew Wenzel (Illinois), 11-3

 

182 Pounds

#1 Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan) F #16 Landon Foor (North Carolina), 2:59
#6 Jake Evans (Ohio) DEC #11 Giuseppe Milano (Spring-Ford), 5-0

 

195 Pounds

#17 Luke Montgomery (Bethel Park) DEC #1 Seth Shumate (Ohio), 12-5
#8 Jack Wimmer (McDonough School) DEC #9 Gavin Carter (Kansas), 9-4
#12 Austin Walley (Ellwood City) DEC #5 Luke Chakonis (New Jersey), 4-3

 

220 Pounds

#2 Dorian Crosby (Cathedral Prep) MD Bradden Galassi (New Jersey), 10-0

 

285 Pounds

#1 Hunter Catka (Sun Valley) F Jamier Ferere (North Carolina), 0:45
#3 Colby Whitehill (Brookville) F Francisco J Valle Jr. (Georgia), 2:50
#7 Isaiah Vance (Hempfield Area) F Jacob Donaldson (Florida), 0:55